2016 Gorilla Sports Challenge

Group A
Matchday 1
North Star B 1 – 0 Beerwah Glasshouse
Narangba A 1 – 1 Noosa Lions
Matchday 2
Narangba A 5 – 1  North Star B
Noosa Lions 10 – 0  Beerwah Glasshouse
Matchday 3
Narangba A 3 – 0 (forfeit) Beerwah Glasshouse
 Noosa Lions 5 – 0 North Star B

 

Table

Team Played Won Draw Lost For Against Difference Points
Noosa Lions 3 2 1 0 16 1 +15 7
Narangba A 3 2 1 0 9 2 +7 7
North Star B 3 1 0 2 2 10 -7 3
Beerwah Glasshouse 3 0 0 3 0 14 -14 0

 

Group B
Matchday 1
Pine Rivers 2 – 0 Grange Thistle B
Narangba B 2 – 2 Caboolture B
Matchday 2
Narangba B 0 – 8 Pine Rivers
Grange Thistle B 3 – 2  Caboolture B
Matchday 3
Pine Rivers 3 – 0 Caboolture B
 Narangba B 0 – 7 Grange Thistle B

 

Table

Team Played Won Draw Lost For Against Difference Points
Pine Rivers 3 3 0 0 13 0 +13 9
Grange Thistle B 3 2 0 1 10 4 +6 6
Caboolture B 2 0 1 2 4 8 -4 1
Narabga B 3 0 1 2 2 17 -15 1

 

Group C 
Matchday 1
North Star A 2 – 4 Caboolture A
Grange Thistle A 5 – 3 Redcliffe PCYC
Matchday 2
North Star A 3 – 2  Grange Thistle A
 Caboolture A 5 – 0 Redcliffe PCYC
Matchday 3
North Star A 7 – 0  Redcliffe PCYC
Caboolture A 1 – 0  Grange Thistle A

 

Table

Team Played Won Draw Lost For Against Difference Points
Caboolture A 3 3 0 0 10 2 +8 9
North Star A 3 2 0 1 12 6 +6 6
Grange Thistle A 3 1 0 2 7 7 0 3
Redcliffe PCYC 3 0 0 2 3 17 -14 0

 

Group D
Matchday 1
Brisbane Strikers Youth 3 – 3  Centenary Stormers
 Park Ridge 2 – 2 Mudgeeraba
Matchday 2
Park Ridge 0 – 6 Brisbane Strikers Youth
 Mudgeeraba 1 – 5 Centenary Stormers
Matchday 3
 Park Ridge 2 – 4 Centenary Stormers
 Mudgeeraba 1 – 12  Brisbane Strikers Youth

 

Table

Team Played Won Draw Lost For Against Difference Points
Brisbane Strikers Youth 3 2 1 0 21 4 +17 7
Centenary 3 2 1 0 12 6 +6 7
Park Ridge 3 0 1 2 4 12 -8 1
Mudgeeraba 3 0 1 2 4 19 -15 1

 

Quarter Finals

North Star A 3 v Brisbane Strikers Youth 1

Grange Thistle B 7 v Noosa Lions 2

Pine Rivers 6 v Narangba A 0

Caboolture A 3 v Centenary 1

Semi-Finals

North Star A 4 v Grange Thistle B 1

Pine Rivers 5  v Caboolture A 2

 

Plate Final

Grange Thistle B 7 – 0 Caboolture A

Grand Final

North Star A 2  (Jordan Maxwell, Caleb Embrey) v Pine Rivers 1 (Danny Spencer)